KEMET C0805X223F5GEC7210
Part No.:
C0805X223F5GEC7210
Datasheet:
Chuangxin CloudC0805X223F5GEC7210.pdf
Description:
CAP CER 0805 22NF 50V C0G 1%
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order C0805X223F5GEC7210 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0805X223F5GEC7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805X223F5GEC7210?
Image C0805X223F5GEC7210
Part Number C0805X223F5GEC7210
Manufacturer KEMET
Series ESD SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.047" (1.20mm)