KEMET C0805X103F1GECAUTO
Part No.:
C0805X103F1GECAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC0805X103F1GECAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0805 10NF 100V C0G 1%
Series:
ESD SMD Auto C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order C0805X103F1GECAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0805X103F1GECAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805X103F1GECAUTO?
Image C0805X103F1GECAUTO7210 C0805X103F1GECAUTO
Part Number C0805X103F1GECAUTO7210 C0805X103F1GECAUTO
Manufacturer KEMET KEMET
Series ESD SMD Auto C0G ESD SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±1% ±1%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination Low ESL, Soft Termination
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)