KEMET C0805X103F1GEC7800
Part No.:
C0805X103F1GEC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudC0805X103F1GEC7800.pdf
Description:
CAP CER 0805 10NF 100V C0G 1%
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order C0805X103F1GEC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0805X103F1GEC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805X103F1GEC7800?
Image C0805X103F1GEC7800
Part Number C0805X103F1GEC7800
Manufacturer KEMET
Series ESD SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL, Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)