KEMET C0805T562J3GCL7136
Part No.:
C0805T562J3GCL7136
Datasheet:
Chuangxin CloudC0805T562J3GCL7136.pdf
Description:
5600PF 25.0V
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)
Datasheet:
1. How to order C0805T562J3GCL7136 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0805T562J3GCL7136 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805T562J3GCL7136?
Image C0805T562J3GCL7136
Part Number C0805T562J3GCL7136
Manufacturer KEMET
Series SMD COTS C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings COTS
Applications High Reliability
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)