KEMET C0805C562F1GACAUTO
Part No.:
C0805C562F1GACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudC0805C562F1GACAUTO.pdf
Description:
CAP CER 0805
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C0805C562F1GACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0805C562F1GACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C562F1GACAUTO?
Image C0805C562F1GACAUTO
Part Number C0805C562F1GACAUTO
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)