KEMET C0805C302F1GACTU
Part No.:
C0805C302F1GACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0805C302F1GACTU.pdf
Description:
CAP CER 3000PF 100V C0G/NP0 0805
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Datasheet:
1. How to order C0805C302F1GACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0805C302F1GACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C302F1GACTU?
Image C0805C302F1GACTU
Part Number C0805C302F1GACTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)