KEMET C0805C302F1GAC3123
Part No.:
C0805C302F1GAC3123
Description:
3000PF 100V
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Lead Style:
1. How to order C0805C302F1GAC3123 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0805C302F1GAC3123 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0805C302F1GAC3123?
Image C0805C302F1GAC3123
Part Number C0805C302F1GAC3123
Manufacturer KEMET
Series SMD Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)