KEMET C0603T680F5GCL7136
Part No.:
C0603T680F5GCL7136
Description:
68.0PF 50.0V
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C0603T680F5GCL7136 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0603T680F5GCL7136 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603T680F5GCL7136?
Image C0603T680F5GCL7136
Part Number C0603T680F5GCL7136
Manufacturer KEMET
Series SMD COTS C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings COTS
Applications High Reliability
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)