KEMET C0603C910M8HAC7867
Part No.:
C0603C910M8HAC7867
Datasheet:
Chuangxin CloudC0603C910M8HAC7867.pdf
Description:
CAP CER 91PF 10V X8R 0603
Series:
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance:
91 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order C0603C910M8HAC7867 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0603C910M8HAC7867 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C910M8HAC7867?
Image C0603C910M8HAC7867
Part Number C0603C910M8HAC7867
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X8R HT150C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 91 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Temperature
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)