KEMET C0603C430M3HAC7867
Part No.:
C0603C430M3HAC7867
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC0603C430M3HAC7867.pdf
Description:
CAP CER 43PF 25V X8R 0603
Series:
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance:
43 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order C0603C430M3HAC7867 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0603C430M3HAC7867 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C430M3HAC7867?
Image C0603C430M3HAC7867
Part Number C0603C430M3HAC7867
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X8R HT150C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 43 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)