KEMET C0603C270M5HAC7867
Part No.:
C0603C270M5HAC7867
Datasheet:
Chuangxin CloudC0603C270M5HAC7867.pdf
Description:
CAP CER 27PF 50V X8R 0603
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order C0603C270M5HAC7867 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0603C270M5HAC7867 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C270M5HAC7867?
Image C0603C270M5HAC7867
Part Number C0603C270M5HAC7867
Product Status Active
Capacitance 27 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)