KEMET C0603C111M5HACTU
Part No.:
C0603C111M5HACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0603C111M5HACTU.pdf
Description:
CAP CER 110PF 50V X8R 0603
Capacitance:
110 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)
Datasheet:
1. How to order C0603C111M5HACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0603C111M5HACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0603C111M5HACTU?
Image C0603C111M5HACTU
Part Number C0603C111M5HACTU
Product Status Active
Capacitance 110 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)