KEMET C052C680J2G5TA7301
Part No.:
C052C680J2G5TA7301
Datasheet:
Chuangxin CloudC052C680J2G5TA7301.pdf
Series:
LDD Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C052C680J2G5TA7301 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C052C680J2G5TA7301 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C052C680J2G5TA7301?
Image C052C680J2G5TA7301
Part Number C052C680J2G5TA7301
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)