KEMET C052C472K1R5TA7301
Part No.:
C052C472K1R5TA7301
Datasheet:
Chuangxin CloudC052C472K1R5TA7301.pdf
Series:
LDD Comm X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C052C472K1R5TA7301 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C052C472K1R5TA7301 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C052C472K1R5TA7301?
Image C052C472K1R5TA7301
Part Number C052C472K1R5TA7301
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)