KEMET C052C331J2G5CA
Part No.:
C052C331J2G5CA
Datasheet:
Chuangxin CloudC052C331J2G5CA.pdf
Series:
LDD Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C052C331J2G5CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C052C331J2G5CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C052C331J2G5CA?
Image C052C331J2G5CA
Part Number C052C331J2G5CA
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)