KEMET C052C181J2G5TA
Part No.:
C052C181J2G5TA
Datasheet:
Chuangxin CloudC052C181J2G5TA.pdf
Series:
LDD Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C052C181J2G5TA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C052C181J2G5TA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C052C181J2G5TA?
Image C052C181J2G5TA
Part Number C052C181J2G5TA
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm C0G
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)