KEMET C052C102J2G5CA7301
Part No.:
C052C102J2G5CA7301
Datasheet:
Chuangxin CloudC052C102J2G5CA7301.pdf
Series:
LDD Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C052C102J2G5CA7301 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C052C102J2G5CA7301 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C052C102J2G5CA7301?
Image C052C102J2G5CA7301
Part Number C052C102J2G5CA7301
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)