KEMET C052C101M2R5CA
Part No.:
C052C101M2R5CA
Datasheet:
Chuangxin CloudC052C101M2R5CA.pdf
Series:
LDD Comm X7R
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Datasheet:
1. How to order C052C101M2R5CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the C052C101M2R5CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C052C101M2R5CA?
Image C052C101M2R5CA
Part Number C052C101M2R5CA
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm X7R
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)