KEMET C052C100J2G5CA7301
Part No.:
C052C100J2G5CA7301
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC052C100J2G5CA7301.pdf
Description:
CAP CER RAD
Manufacturer:
KEMET
Series:
LDD Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
Datasheet:
1. How to order C052C100J2G5CA7301 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C052C100J2G5CA7301 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C052C100J2G5CA7301?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C052C100J2G5CA7301
Part Number C052C100J2G5CA7301
Manufacturer KEMET
Series LDD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)