KEMET C0402C910M8HACTU
Part No.:
C0402C910M8HACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C910M8HACTU.pdf
Description:
CAP CER 91PF 10V X8R 0402
Capacitance:
91 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C910M8HACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C910M8HACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C910M8HACTU?
Image C0402C910M8HACTU
Part Number C0402C910M8HACTU
Product Status Active
Capacitance 91 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)