KEMET C0402C910M5HACTU
Part No.:
C0402C910M5HACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C910M5HACTU.pdf
Description:
CAP CER 91PF 50V X8R 0402
Capacitance:
91 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C910M5HACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C910M5HACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C910M5HACTU?
Image C0402C910M5HACTU
Part Number C0402C910M5HACTU
Product Status Active
Capacitance 91 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)