KEMET C0402C472K3RAC7411
Part No.:
C0402C472K3RAC7411
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C472K3RAC7411.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C472K3RAC7411 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C472K3RAC7411 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C472K3RAC7411?
Image C0402C472K3RAC7411
Part Number C0402C472K3RAC7411
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)