KEMET C0402C330J5GAC9045
Part No.:
C0402C330J5GAC9045
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C330J5GAC9045.pdf
Description:
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C330J5GAC9045 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C330J5GAC9045 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C330J5GAC9045?
Image C0402C330J5GAC9045
Part Number C0402C330J5GAC9045
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)