KEMET C0402C330J5GAC7411
Part No.:
C0402C330J5GAC7411
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C330J5GAC7411.pdf
Description:
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order C0402C330J5GAC7411 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C330J5GAC7411 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C330J5GAC7411?
Image C0402C330J5GAC7411
Part Number C0402C330J5GAC7411
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)