KEMET C0402C222K5RAC9109
Part No.:
C0402C222K5RAC9109
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Lead Style:
1. How to order C0402C222K5RAC9109 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C222K5RAC9109 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C222K5RAC9109?
Image C0402C222K5RAC9109
Part Number C0402C222K5RAC9109
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X7R
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)