KEMET C0402C202F4GALTU
Part No.:
C0402C202F4GALTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C202F4GALTU.pdf
Description:
CAP CER 0402
Series:
SMD Comm C0G SnPb
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C202F4GALTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C202F4GALTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C202F4GALTU?
Image C0402C202F4GALTU
Part Number C0402C202F4GALTU
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G SnPb
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2000 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)