KEMET C0402C200K5HACTU
Part No.:
C0402C200K5HACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C200K5HACTU.pdf
Description:
CAP CER 20PF 50V X8R 0402
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C200K5HACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C200K5HACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C200K5HACTU?
Image C0402C200K5HACTU
Part Number C0402C200K5HACTU
Product Status Active
Capacitance 20 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)