KEMET C0402C150J5GAC7411
Part No.:
C0402C150J5GAC7411
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C150J5GAC7411.pdf
Description:
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0402
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C150J5GAC7411 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C150J5GAC7411 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C150J5GAC7411?
Image C0402C150J5GAC7411
Part Number C0402C150J5GAC7411
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)