KEMET C0402C130M3HACTU
Part No.:
C0402C130M3HACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C130M3HACTU.pdf
Description:
CAP CER 13PF 25V X8R 0402
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C130M3HACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C130M3HACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C130M3HACTU?
Image C0402C130M3HACTU
Part Number C0402C130M3HACTU
Product Status Active
Capacitance 13 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)