KEMET C0402C130K8HACTU
Part No.:
C0402C130K8HACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C130K8HACTU.pdf
Description:
CAP CER 13PF 10V X8R 0402
Capacitance:
13 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C130K8HACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C130K8HACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C130K8HACTU?
Image C0402C130K8HACTU
Part Number C0402C130K8HACTU
Product Status Active
Capacitance 13 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)