KEMET C0402C120K3HACTU
Part No.:
C0402C120K3HACTU
Datasheet:
Chuangxin CloudC0402C120K3HACTU.pdf
Description:
CAP CER 12PF 25V X8R 0402
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order C0402C120K3HACTU on Chuangxin Cloud?
3. Are the C0402C120K3HACTU price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C0402C120K3HACTU?
Image C0402C120K3HACTU
Part Number C0402C120K3HACTU
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)