WeEn Semiconductors BYV25G-600,127
Part No.:
BYV25G-600,127
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
Category:
Single Diodes
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Datasheet:
Chuangxin CloudBYV25G-600,127.pdf
Description:
NOW WEEN - BYV25G-600 - ULTRAFAS
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
600 V
Current - Average Rectified (Io):
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.3 V @ 5 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
I2PAK (TO-262)
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Datasheet:
1. How to order BYV25G-600,127 on Chuangxin Cloud?
3. Are the BYV25G-600,127 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYV25G-600,127?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BYV25G-600,127 BYV25G-600,127
Part Number BYV25G-600,127 BYV25G-600,127
Manufacturer WeEn Semiconductors WeEn Semiconductors
Series - -
Package/Case TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Technology Standard Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V 600 V
Current - Average Rectified (Io) 5A 5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 5 A 1.3 V @ 5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns 60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 600 V 50 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F - -
Grade - -
Qualification - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Supplier Device Package I2PAK (TO-262) I2PAK (TO-262)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max) 150°C (Max)