NXP USA Inc. BYT28-300,127
Part No.:
BYT28-300,127
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-220-3
Datasheet:
Chuangxin CloudBYT28-300,127.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 300V 10A TO-220AB
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-220-3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
300 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.4 V @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 300 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220AB
Datasheet:
1. How to order BYT28-300,127 on Chuangxin Cloud?
3. Are the BYT28-300,127 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYT28-300,127?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BYT28-300,127.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BYT28-300,127
Part Number BYT28-300,127
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case TO-220-3
Packaging Bulk
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 300 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)