UJU BF030-I78B-C06-C
Part No.:
BF030-I78B-C06-C
Manufacturer:
UJU
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudBF030-I78B-C06-C.pdf
Description:
[BQ] BToB 0.30PITCH 78PIN RCPT
Manufacturer:
UJU
Series:
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Number of Positions:
78
Pitch:
0.012" (0.30mm)
Number of Rows:
Mounting Type:
Features:
Contact Finish:
Contact Finish Thickness:
Mated Stacking Heights:
Height Above Board:
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order BF030-I78B-C06-C on Chuangxin Cloud?
3. Are the BF030-I78B-C06-C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BF030-I78B-C06-C?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BF030-I60B-C06-C BF030-I78B-C06-C
Part Number BF030-I60B-C06-C BF030-I78B-C06-C
Manufacturer UJU UJU
Series - -
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Connector Type Receptacle Receptacle
Number of Positions 78 78
Pitch 0.012" (0.30mm) 0.012" (0.30mm)
Number of Rows - -
Mounting Type - -
Features - -
Contact Finish - -
Contact Finish Thickness - -
Mated Stacking Heights - -
Height Above Board 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)