SUPERIOR TECH BBAD-030G1145BOLI-B
Part No.:
BBAD-030G1145BOLI-B
Manufacturer:
SUPERIOR TECH
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudBBAD-030G1145BOLI-B.pdf
Description:
PLUG BTB 0.5MM PITCH - 30 POS SM
Manufacturer:
SUPERIOR TECH
Series:
BBAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:
30
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Surface Mount
Features:
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
Flash
Mated Stacking Heights:
1.5mm
Height Above Board:
0.057" (1.45mm)
Datasheet:
1. How to order BBAD-030G1145BOLI-B on Chuangxin Cloud?
3. Are the BBAD-030G1145BOLI-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BBAD-030G1145BOLI-B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BBAD-020G1145BOLI-B BBAD-030G1145BOLI-B
Part Number BBAD-020G1145BOLI-B BBAD-030G1145BOLI-B
Manufacturer SUPERIOR TECH SUPERIOR TECH
Series BBAD BBAD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions 30 30
Pitch 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)
Number of Rows 2 2
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Features - -
Contact Finish Gold Gold
Contact Finish Thickness Flash Flash
Mated Stacking Heights 1.5mm 1.5mm
Height Above Board 0.057" (1.45mm) 0.057" (1.45mm)