JAE Electronics AX01R080VANBR200
Part No.:
AX01R080VANBR200
Datasheet:
Chuangxin CloudAX01R080VANBR200.pdf
Description:
RIGID SIDE B2B CONNECTOR, 80 POS
Number of Positions:
80
Pitch:
0.025" (0.64mm)
Features:
Board Guide
Mated Stacking Heights:
8mm ~ 30mm
Height Above Board:
0.654" (16.60mm)
Datasheet:
1. How to order AX01R080VANBR200 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AX01R080VANBR200 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AX01R080VANBR200?
Image AX01R080VANBR200
Part Number AX01R080VANBR200
Number of Positions 80
Pitch 0.025" (0.64mm)
Number of Rows 2
Mounting Type Surface Mount
Features Board Guide
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights 8mm ~ 30mm
Height Above Board 0.654" (16.60mm)