JAE Electronics AX01R080VABBR600
Part No.:
AX01R080VABBR600
Datasheet:
Chuangxin CloudAX01R080VABBR600.pdf
Description:
RIGID SIDE B2B CONNECTOR, 80 POS
Number of Positions:
80
Pitch:
0.025" (0.64mm)
Features:
Board Guide, Solder Retention
Height Above Board:
0.260" (6.60mm)
Datasheet:
1. How to order AX01R080VABBR600 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AX01R080VABBR600 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AX01R080VABBR600?
Image AX01R080VABBR600
Part Number AX01R080VABBR600
Number of Positions 80
Pitch 0.025" (0.64mm)
Number of Rows 2
Mounting Type Surface Mount
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights -
Height Above Board 0.260" (6.60mm)