JAE Electronics AX01R030VABBR600
Part No.:
AX01R030VABBR600
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudAX01R030VABBR600.pdf
Description:
RIGID SIDE B2B CONNECTOR, 30 POS
Manufacturer:
JAE Electronics
Series:
AX01
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions:
30
Pitch:
0.025" (0.64mm)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Surface Mount
Features:
Board Guide, Solder Retention
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights:
Height Above Board:
0.260" (6.60mm)
Datasheet:
1. How to order AX01R030VABBR600 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AX01R030VABBR600 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AX01R030VABBR600?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AX01R030VABBR600
Part Number AX01R030VABBR600
Manufacturer JAE Electronics
Series AX01
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Connector Type Plug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions 30
Pitch 0.025" (0.64mm)
Number of Rows 2
Mounting Type Surface Mount
Features Board Guide, Solder Retention
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights -
Height Above Board 0.260" (6.60mm)