JAE Electronics AX01F080VACBR150
Part No.:
AX01F080VACBR150
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudAX01F080VACBR150.pdf
Description:
FLOATING SIDE B2B CONN 80 POS
Manufacturer:
JAE Electronics
Series:
AX01
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Connector Type:
Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions:
80
Pitch:
0.025" (0.64mm)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Surface Mount
Features:
Board Guide, Solder Retention
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights:
Height Above Board:
0.720" (18.30mm)
Datasheet:
1. How to order AX01F080VACBR150 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AX01F080VACBR150 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AX01F080VACBR150?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AX01F080VACBR150
Part Number AX01F080VACBR150
Manufacturer JAE Electronics
Series AX01
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions 80
Pitch 0.025" (0.64mm)
Number of Rows 2
Mounting Type Surface Mount
Features Board Guide, Solder Retention
Contact Finish Gold
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights -
Height Above Board 0.720" (18.30mm)