AV2221E524Q04.pdf
AV2221E524Q04.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AV2221E524Q04.
| Image |  |
| Part Number | AV2221E524Q04 |
| Circuit | DPDT |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, Yellow |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VDC |
| Features | - |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.20mm Dia |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |