AV2220E612Q04.pdf
AV2220E612Q04.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AV2220E612Q04.
| Image |  |
| Part Number | AV2220E612Q04 |
| Circuit | DPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Features | - |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.20mm Dia |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |