AV1921P712R04.pdf
AV1921P712R04.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AV1921P712R04.
| Image |  |
| Part Number | AV1921P712R04 |
| Voltage Rating - AC | 20 V |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Illumination Type, Color | LED, Blue |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Features | - |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.20mm Dia |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |