Comchip Technology ATV50C130JB-HF
Part No.:
ATV50C130JB-HF
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Chuangxin CloudATV50C130JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
232.6A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order ATV50C130JB-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the ATV50C130JB-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ATV50C130JB-HF?
Image ATV50C130JB-HF
Part Number ATV50C130JB-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AB, SMC
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 232.6A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)