Comchip Technology ATV06B120JB-HF
Part No.:
ATV06B120JB-HF
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudATV06B120JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.15A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order ATV06B120JB-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the ATV06B120JB-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ATV06B120JB-HF?
Image ATV06B120JB-HF
Part Number ATV06B120JB-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.15A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)