Comchip Technology ATV06A280J-HF
Part No.:
ATV06A280J-HF
Datasheet:
Chuangxin CloudATV06A280J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order ATV06A280J-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the ATV06A280J-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ATV06A280J-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ATV06A280J-HF.
Image ATV06A280J-HF ATV06A280JB-HF
Part Number ATV06A280J-HF ATV06A280JB-HF
Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)