Comchip Technology ATV02W101B-HF
Part No.:
ATV02W101B-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
Chuangxin CloudATV02W101B-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC SOD123
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.23A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
1. How to order ATV02W101B-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the ATV02W101B-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ATV02W101B-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ATV02W101B-HF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ATV02W101B-HF
Part Number ATV02W101B-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.23A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)