Microchip Technology AT93C86AY6-10YH-1.8-T
Part No.:
AT93C86AY6-10YH-1.8-T
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-UFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudAT93C86AY6-10YH-1.8-T.pdf
Description:
IC EEPROM 16KBIT 3WIRE 8MINI MAP
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
8-UFDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
EEPROM
Technology:
EEPROM
Memory Size:
16Kbit
Memory Organization:
2K x 8, 1K x 16
Memory Interface:
3-Wire Serial
Clock Frequency:
2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
10ms
Access Time:
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-Mini Map (2x3)
Datasheet:
1. How to order AT93C86AY6-10YH-1.8-T on Chuangxin Cloud?
3. Are the AT93C86AY6-10YH-1.8-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT93C86AY6-10YH-1.8-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AT93C86AY6-10YH-1.8-T
Part Number AT93C86AY6-10YH-1.8-T
Manufacturer Microchip Technology
Series -
Package/Case 8-UFDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Programmable Not Verified
Memory Type Non-Volatile
Memory Format EEPROM
Technology EEPROM
Memory Size 16Kbit
Memory Organization 2K x 8, 1K x 16
Memory Interface 3-Wire Serial
Clock Frequency 2 MHz
Write Cycle Time - Word, Page 10ms
Access Time -
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)