Microchip Technology AT25080AY1-10YU-1.8
Part No.:
AT25080AY1-10YU-1.8
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudAT25080AY1-10YU-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 8KBIT SPI 20MHZ 8MAP
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
EEPROM
Technology:
EEPROM
Memory Size:
8Kbit
Memory Organization:
1K x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-MAP (3x4.9)
Datasheet:
1. How to order AT25080AY1-10YU-1.8 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AT25080AY1-10YU-1.8 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT25080AY1-10YU-1.8?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AT25080AY1-10YU-1.8 AT25080AY1-10YI-2.7 AT25080AY1-10YI-1.8
Part Number AT25080AY1-10YU-1.8 AT25080AY1-10YI-2.7 AT25080AY1-10YI-1.8
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Series - - -
Package/Case 8-VDFN Exposed Pad 8-VDFN Exposed Pad 8-VDFN Exposed Pad
Packaging Tube Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified
Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
Memory Format EEPROM EEPROM EEPROM
Technology EEPROM EEPROM EEPROM
Memory Size 8Kbit 8Kbit 8Kbit
Memory Organization 1K x 8 1K x 8 1K x 8
Memory Interface SPI SPI SPI
Clock Frequency 20 MHz 20 MHz 20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page 5ms 5ms 5ms
Access Time - - -
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V 1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)