Microchip Technology AT24C64AN-10SU-2.7
Part No.:
AT24C64AN-10SU-2.7
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
Chuangxin CloudAT24C64AN-10SU-2.7.pdf
Description:
IC EEPROM 64KBIT I2C 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Memory Size:
64Kbit
Memory Organization:
8K x 8
Clock Frequency:
400 kHz
Voltage - Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SOIC
Datasheet:
1. How to order AT24C64AN-10SU-2.7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the AT24C64AN-10SU-2.7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT24C64AN-10SU-2.7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
Memory Type Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
Memory Format EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
Memory Size 64Kbit 64Kbit 64Kbit 64Kbit 64Kbit
Memory Organization 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8 8K x 8
Memory Interface I2C I2C I2C I2C I2C
Clock Frequency 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz
Write Cycle Time - Word, Page 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms
Access Time 900 ns 900 ns 900 ns 900 ns 900 ns
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V 2.7V ~ 5.5V