ams-OSRAM USA INC. AS13985H29-T
Part No.:
AS13985H29-T
Datasheet:
Chuangxin CloudAS13985H29-T.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.9V 150MA SOT23-5
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.9V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.1V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Datasheet:
1. How to order AS13985H29-T on Chuangxin Cloud?
3. Are the AS13985H29-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AS13985H29-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AS13985H29-T.
Image AS13985H29-T
Part Number AS13985H29-T
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.9V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 150mA
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 130 µA
Current - Supply (Max) 250 µA
PSRR 60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C